تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط  توس طب  از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با توس طب همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت توس طب عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط توس طب بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

  • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
  • فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.

قوانین و مقررات

سفارش‌های خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل  ، برای فروشنده قابل‌رؤیت است و فروشنده موظف است سفارش‌های ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته‌بندی کرده و به انبار توس طب ارسال نماید. 
هزینه‌های ارسال کالا(از قبیل بسته‌بندی، بیمه، حمل و سایر هزینه‌های مربوطه) به انبار توس طب بر عهده فروشنده است، در صورتی که خدمات مذکور بنا به درخواست فروشنده، از سوی توس طب انجام شود، هزینه آن راسا و بدون نیاز به اطلاع و اجازه فروشنده، توسط توس طب از محل فروش یا مطالبات فروشنده از توس طب کسر و برداشت خواهد شد.(با توجه به جدول موجود در پنل) در صورت نیاز، کالا در انبار توس طب به شکل امانی نگهداری می‌شود که در صورت نگهداری اجناس در انبار توس طب ، هزینه‌های مربوط به انبارداری طبق توافق لحاظ میشود .
قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری ، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی وبدرگاه اینترنتی توس طب کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند. 
مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است. در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی وی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی توس طب تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده ۷ قرارداد در خصوص عرضه کالای ناموجود می‌شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد. 
فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی توس طب ، حقوق مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود. نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی توس طب ارائه نماید. فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر ارسال نماید، در غیر این صورت توس طب می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده ۹) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نمایدعلاوه بر این توس طب بنا به تشخیص خود می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند. 
فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌گونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال‌شده جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به توس طب یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. فروشنده اعلام می‌دارد مالک کالاهای معرفی‌شده است و آن‌ها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آن‌ها برای فروش کالاها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش کالاها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچ‌گونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با کالاها نیست. 
در مواردی که فروشنده تولیدکننده کالا نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیت‌های قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست توس طب فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به توس طب ارائه دهد. فروشنده متعهد است کالاهای موجود در انبار خود یا توس طب را در پنل مرکز فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل مرکز فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به توس طب و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت توس طب بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود. 
فروشندگان کالاهای آی تی موظف هستند تمامی کالاهای الکترونیک اعم از (لپ تاپ، تبلت ،آل این وان،پی سی، سرور،محصولات اپل،کنسول های بازی،ماشینهای اداری و کلیه لوازم جانی مربوطه ) را با گارانتی‌های دارای مجوز خدمات پس از فروش مورد تایید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران برای فروش عرضه نمایند.فروشندگان سایر کالاها (کالاهای غیردیجیتال) در صورت درخواست فروش کالا با گارانتی می بایست شرایط سرویس دهی به مشتری و کارت گارانتی معتبر ( به همراه آدرس و شماره تماس معتبرمرکز خدمات ) به همراه کالا عرضه نمایند. در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی کالای ارسالی به انبار سالم و خود کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، مرجوعی کالا به عهده فروشنده است. 
در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی هنگام مرجوعی کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، خسارت کالا به عهده ی توس طب است . فروشندگانی که کالاهای آنها دارای بسته‌بندی نامناسب است موظف هستند کیفیت بسته‌بندی کالاهای خود را ارتقا دهند و تمامی کالاها به صورت پلمپ به انبار ارسال شود. تا آن زمان فروشنده مربوطه ، موظف به دریافت مرجوعی کالاهاست.مرجع تشخیص سلامت فیزیک و ظاهر بسته‌بندی طبق فایل پیوست ، توس طب است.